Author: admin-lsi

" Deklarata e Kryetarit të LSI z.Ilir Meta mbajtur sot në konferencën e drejtuesve të opozitës Meta: Unë dua të theksoj se në rast se Berisha nuk reflekton për këtë iniciativë ogurzezë që kërkon ta kalojë sot në parlament atëherë 2007 është shumë larg për...

" Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta bëri këtë deklaratë sot pasi dëgjoi lajmin e vdekjes së ish-Kryetarit të Parlamentit z. Pjetër Arbnori: “Vdekja e z.Arbnori është një humbje e madhe për demokracinë dhe pluralizmin politik në Shqipëri. Z.Arbnori është jo vetëm një...

Deklarata e Kryetarit të LSI z.Ilir Meta gjatë konferencës së përbashkët për shtyp të drejtuesve të opozitës Meta: Ftoj të gjithë anëtarët simpatizantët dhe votuesit e LSI-së në mënyrë të veçantë që ditën e Mërkurë në mbrëmje të gjithë të jenë në sheshin “Skëndërbej”...

Deklarate e N/Kryetares se LSI znj.Filloreta Kodra Rrezikohen ekuilibrat makroekonomik ne vendPapergjegjshmeria politike e drejtuesve te qeverise te cilet deshtimin kerkojne t’ja lene administrates te cilen po vete e kane zgjedhur e rendon akoma me shume performancen politike ekzekutive te qeverise dhe kryeministrit aktualLevizja...

Konference shtypi e Kryetarit te LSI-se z.Ilir Meta Kryesia e Levizjes Socialiste per Integrim duke analizuar me kujdes situaten aktuale politike ne vend dhe ne vecanti marredheniet me Partine Socialiste: ·        Ne kushtet kur lidershipi aktual i Partise Socialiste per arsye aspak parimore ka refuzuar...