Author: admin-lsi

Deklarate nga zv.Kryetar i LSI z.Edmond Haxhinasto Haxhinasto: Liberalizimi i vizave brenda 6-mujorit të parë të 2010Haxhinasto: Përgatitja e Pyetësorit përgjegjësi kombëtare.Viti 2009 shënoi edhe një hap të rëndësishëm përpara në procesin e integrimit evropian të Shqipërisë: paraqitjen e kërkesës për statusin e vendit...

Deklaratë nga Edmond Haxhinasto zëvendëskryetar i LSI  Dëshiroj të shpreh keqardhjen për vazhdimin nga ana e lidershipit të PS-së të kursit të saj absurd politik të opozitës destruktive që vetëm politikë e re nuk mund të jetë.Ne vlerësojmë se axhenda e re e bojkotit...

Intervistë e Kryetarit të LSI-se z. Ilir Meta në emisionin “PULS” ALSAT TV. Z.Meta akuzat mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim tashmë janë bërë pjesë e së përditshmes dhe nuk përbëjnë më lajm por ajo që ndodhi në Pragë në kongresin...

ilirmeta15022013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shoqëruar nga Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha, si dhe nga deputeti i LSI-së për Qarkun Berat, Nasip Naço, ka marrë pjesë sot në aktivin e LGI-së në qytetin e Beratit. Në këtë aktivitet mjaft entuziast, ku merrnin pjesë qindra gra dhe vajza anëtare dhe simpatizante të Lëvizjes Socialiste për Integrim, janë anëtarësuar rishtas në LSI edhe 150 anëtare të tjera, një pjesë të të cilave Lideri i LSI-së u dha dokumentet e anëtarësisë. Në fjalën e tij Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, duke vlerësuar punën e mirë të bërë nga strukturat e LGI në Berat deklaroi se rezultati i LSI-së më 23 qershor do të jetë i jashtëzakonshëm. “Asnjëherë kjo sallë nuk ka qenë kaq me jetë, kaq me ngrohtësi, kaq kuptimplotë saç është sot.