Author: admin-lsi

Deklarate ora 16.00 LSI: VLERESOJME RAPORTIN E NDERKOMBETAREVE Ralf Gjoni - ZedhenesLevizja Socialiste per Integrim pershendet Ambasadoret e NATOS OSBE/ODIHR KE per raportin e tyre te fundit ndaj zgjedhjeve ne Shqiperi. E vleresojme kete raport si nje kontribut pozitiv qe komuniteti nderkombetar jep ndaj...

Konferenca për shtyp e liderit të LSI z.Ilir Meta në orën 16.00 të ditës së sotme Meta: Absolutisht është një situatë tepër pozitive tepër optimiste. Duhet të mbrojmë standardet e deritanishme të procesit zgjedhor të cilat e theksoj pavarësisht nga incidentet e lokalizuara dhe...

Lideri i LSI z.Ilir Meta voton i pari ndër liderët e tjerë të partive politike. Meta votoi sot ne oren 9.00 në qendrën 1886 Meta: Ju kam thënë që 28 Qershori është një ditë e mbarë shikoni si u çel edhe koha pas një...

Deklaratë e liderit të LSI z.Ilir Meta LSI network posaçërisht për ndjekjen monitorimin dhe denoncimin e parregullsive---Nesër qytetarët shqiptarë do t’i drejtohen kutive të votimit për të shprehur vullnetin e tyre për rrugën ku do të ecë vendi në katër vitet e ardhshme.Këto...