Author: admin-lsi

" Kryetari i LSI Ilir Meta dhe zv.Kryetari Prof.Pëllumb Xhufi takim me strukturat drejtuese në Vlorë Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta i shoqëruar nga zv.Kryetari i LSI prof. Pëllumb Xhufi zhvilluan sot një takim në Vlorë me strukturat drejtuese të LSI-së. Duke...

Kryetari i LSI Ilir Meta sot dhe nesër takim me 600 kryetarë të organizatave të LSI në Tiranë për komunikimin dhe bashkëbisedimin me to Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta ka nisur sot një komunikim dhe bashkëbisedim të gjerë me anëtarësinë e...

Kryetari i LSI Ilir Meta takon zëvëndëskryeministrin e Kosovës Lutfi Haziri Jam shumë i kënaqur që gjendem sot me zotin Lutfi Haziri me të cilin kemi biseduar rreth zhvillimeve më të fundit përsa i takon negociatave për statusin e Kosovës. Njëkohësisht e kam uruar...

" Kryetari i LSI Ilir Meta takim me qindra anëtarë dhe simpatizantë në Korçë. Marrin teserat e LSI 40 anëtarë të rinj të LSI-së në qytetin e Korçës Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) Ilir Meta zhvilloi sot pasdite një takim mjaft entuziast me...

" Kryetari i LSI Ilir Meta takim me qindra anëtarë dhe simpatizantë në Elbasan. Marrin teserat e LSI rreth 150 anëtarë të rinj në Elbasan Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Ilir Meta zhvilloi sot pasdite një takim mjaft entuziast me qindra anëtarë dhe...

Konference shtypi e Kryetarit te LSI z.Ilir Meta Në emër të kryesisë së LSI-se dua të shpreh shqetësimin e thellë për vazhdimin e kësaj krize në të cilën është mbërthyer Parlamenti i vendit. Është një krizë e cila i ka kapërcyer kufijtë e Shqipërisë...

" LSI takim me te rinjte ne Lezhe Lëvizja Rinore për Integrim në kuadër të informimit të rinisë për reformën në arsim pasi nga qeveria ka nje mungese transparence dhe informacioni ne kete drejtim organizoi dje një takim me të rinjte e qytetit të Lezhës...