Author: admin-lsi

Kryetari i LSI z.Ilir Meta takon përfaqësues të biznesit nga Shqipëria Kosova dhe biznesmenë të huaj Meta: Duhet gjithmonë dhe më tepër një cilësi e re dhe një ambicje më e madhe për të konkurruar më shumë gjë që është edhe më e domosdoshme...

Deklaratë e Kryetarit të LSI mbajtur sot gjatë ceremonisë së homazheve të bëra nga opozita pranë monumentit Nënë Shqipëri në respekt të dëshmorëve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare (LANÇ) Në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim dua të shpreh mirënjohjen më të thellë për të...

" LSI aktivitetete ne Greqi LSI dhuron libra për mësimin e gjuhës shqipe për fëmijët e komunitetit shqiptar në Greqi Braho: Çfarëdo libri shqip në shtëpi është një dritëz e shqipes Lëvizja Socialiste për Integrim në kuadër të organizimit dhe aktivitetit te saj politik në...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta takim me anëtarësinë në Burrel Meta: Bashkinë e Burrelit do t'ja kthejmë të majtës Në vazhdim të turit elektoral nëpër Shqipëri kryetari i LSI-së z.Ilir Meta zhvilloi dje pasdite një takim me anëtarësinë e LSI-së në qytetin e Burrelit. Në...

" Reagim i Kryetarit të LSI-së z.Ilir Meta per ngjarjen e ndodhur sot në Lazarat Meta: Duhet të marrë fund përsëritja e veprimeve të tilla antikushtetuese nga një grup njerëzish antishtet pasi vetë komuniteti i Lazaratit prej kohësh kërkon vendosjen e ligjit -----------------Në emër të...

" Dega e LSI-Tiranë zhvillon zgjedhjet sipas parimit Një anëtar-Një votë për përzgjedhjen e kandidaturës së LSI për kryetar të minibashkisë nr.1 në Tiranë Filloreta Kodra zgjidhet me parimin Një anëtar-Një votë kandidate për Kryetare të minibashkisë nr.1 në Tiranë. Kjo kandidaturë së bashku me...

" Zhvillohen sipas parimit Një anëtar-Një votë zgjedhjet për përzgjedhjen e kandidatit të LSI për Kryetar Bashkie në Belsh. Merr pjesë Sekretari i Përgjithshëm Petrit Vasili Vasili: Raporti më e fundit i publikuar nga OSBE-ODIHR mbështet plotësisht shqetësimet e mëdha të paraqitura nga LSI dhe...

" Dega e LSI-Tiranë zhvillon zgjedhjet sipas parimit Një anëtar-Një votë për përzgjedhjen e kandidaturës së LSI për kryetar të minibashkisë nr.1 në Tiranë Filloreta Kodra zgjidhet me parimin Një anëtar-Një votë kandidate për Kryetare të minibashkisë nr.1 në Tiranë. Kjo kandidaturë së bashku me...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta takim me kandidatët për anëtarë të Këshillit Bashkiak të Tiranës 45 kandidatët për këshilltarë të bashkisë së Kryeqytetit do të shpallen ditën e dielë në Konventën e LSI-Tiranë. Afërsisht 50 për qind e kandidatëve janë femra Lëvizja Socialiste për...