Author: admin-lsi

Kryetari i LSI z.Ilir Meta mori pjesë sot në një përvjetor festimi të shoqatës Çamëria Kryetari i LSI z.Ilir Meta mori pjesë sot në një përvjetor festimi të shoqatës Çamëri. Në këtë takim ai shoqërophej nga Zv/Kryetari i LSI prof.Pëllumb Xhufi dhe nga N/Kryetari...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta së bashku me bashkëshorten znj.Monika Kryemadhi sot në Skrapar me rastin e festës së Vitit të Ri Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në rrethin e Skraparit ku festoi Vitin e Ri...

" LSI takim festiv në Lapardha të Beratit. Qindra banorë të zonës presin Kryetarin e LSI z.Ilir Meta. Kryetari i LSI shpërndan ndihma për disa familje të varfëria në këtë rreth Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi sot një takim festiv me rastin e festave të...

" LSI takim në Përrenjas dhe Korçë Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së z.Petrit Vasili së bashku me N/Kryetaren e LSI znj. Filloreta Kodra dhe anëtarin e Komisionit Ankimor të LSI z.Avenir Shehu zhvilluan sot një takim me strukturat drejtuese të LSI në  Përrenjas. Në këtë...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta takim me strukturat drejtuese të LSI në Divjakë Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Ilir Meta së bashku me Sekretarin Ndërkombëtar të LSI. z.Edmond Haxhinasto dhe anëtarin e Kryesisë së LSI Prof.Tokli Thomai zhvilluan sot një takim me...

" Deklarata e kryetarit të LSI z.Ilir Meta për ndarjen nga jeta të Presidentit të Kosovës z.Ibrahim Rugova Në këtë ditë të një dhimbjeje dhe të një pikëllimi të veçantë për të gjithë shqiptarët e Kosovës por edhe për të gjithë shqiptarët kudo që janë...

" DEKLARATE E PARTIVE PARLAMENTARE Rideklarojmë angazhimin tonë serioz për nevojën e ndërmarrjes së një Reforme Zgjedhore që do të kthente normalitetin dhe legjitimitetin në respektimin e standarteve për zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri si kusht ky i domosdoshëm për integrimin tonë Euro-Atlantik përshendetëm...