Author: admin-lsi

Kryetari i LSI Meta takon ambasadorin britanik ne Tirane Wilson Meta: Keto zgjedhje do te kene nje rendesi te madhe per stabilitetin politik te vendit dhe ne perparimin e metejshem te tij ne rrugen e integrimit  Kryetari i Levizjes per Integrim z. Ilir Meta...

" Sekretari i Përgjithshëm i LSI takime entuziaste në qarkun e Beratit Vasili: LSI si një forcë e re politike dhe konstruktive si një forcë që e ka pasur një prioritet madhor avancimin e Reformës Zgjedhore si një standart të domosdoshëm të integrimit europian të...

Interviste e Nenkryetarit te LSI deputetit Dritan Prifti dhene sot ne emisionin "Vila 24" te gazetarit Gerti Shella PRIFTI:"Më kujtohet viti 2000 kur unë isha drejtor i KESH-it dhe në këtë vit ne kishim një grup ekspertësh dhe takoheshim du herë në ditë me...