Author: admin-lsi

Lideri i LSI takime me personalitete te rendesishme te politikes dhe shoqerise civile ne SHBA Meta takon Zv.Ndihmes Sekretarin e Shtetit per ceshtjet e Evropes Jugore dhe Qendrore Stjuart XhonsMeta-Xhons diskutojne per rendesine e zgjdhjeve te 28 Qershorit ne Shqiperi---Ne vazhdim te vizites se...

Intervistë e kryetarit të LSI Ilir Meta dhënë për Zërin e Amerikës në Uashington Meta: Dështimi i zgjedhjeve të 28 Qershorit dështim për demokracinëDështimi i zgjedhjeve të 28 Qershorit do të ishte një dështim i madh për demokracinë shqiptare por do të ishte dhe...

Deklaratë e Nënkryetares së LSI znj.Filloreta Kodra Filloreta Kodra: LSI u bën thirrje qytetarëve të shkojnë për të aplikuar e marrë kartat e  identitetit sepse kjo është mënyra e vetme dhe më e sigurt për të larguar nga pushteti këtë Qeveri të paaftë...

Intervistë e Liderit të LSI z.Ilir Meta dhënë për radion “Evropa e Lire” nga Uashingtoni ku ndodhet për një vizitë Meta: PD dhe PS nuk duan zgjedhje të ndershme RADIO EVROPA E LIRËZoti Meta Shqipëria tash është anëtare e NATO-s me të gjitha të...