Author: admin-lsi

" Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta takim me strukturat e LSI në Poliçan. Prezantohet kandidati i LSI për Bashkinë e Poliçanit Meta : Poliçanin do t'ja kthejmë të majtës dhe intelektualëveKryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta zhvilloi sot mbasdite një takim entuziast me...

Lideri i LSI z.Ilir Meta takim me banorët e komunës Kotë në zonën e Lumit të Vlorës 15:37 Meta evidenton planin e LSI për të nxjerrë bujqësinë nga krizaMeta: 28 Qershori do të jetë fitorja e LSI pasi është LSI që do të...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta takim me ambasadoren e Maqedonise Sot Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim Zoti Ilir Meta priti ne nje takim Ambasadoren e re te Republikes se Maqedonise ne Tirane zonjen Blagorodna Mingova-Krepieva. Maqedonia eshte nje fqinj shume i rendesishem per...

" LSI miting madhështor në Pallatin e Sportit në Pogradec. Kryetari Ilir Meta prezanton kandidatët e LSI për Bashkinë e Pogradecit para 2500 pjesëmarrësve në sallë Meta: Ne nuk do të lejojmë më që të përsëritet 3 Korriku Megadushku dhe fyerja e dinjitetit të shqiptarëve...

" Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta takime me personalitete të larta të socialdemokracisë Evropiane. Takimet u zhvilluan gjatë punimeve të Kongresit të 7 të Partisë Socialiste Evropiane në Porto Meta parashtroi shqetësimin për mungesën e vullnetit nga ana e mazhorancës aktuale për realizimin e standarteve...

Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta merr pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste Evropiane në Porto Pritet që Meta të takohet me figura mjaft të rëndësishme të së majtës evropiane  Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta së bashku me një delegacion të LSI...

Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta takime entuziaste në Mallakastër dhe Patos. Prezantohen kandidatët e LSI për zgjedhjet vendore në Mallakastër Meta: Nuk mund të luftojë korrupsionin një njeri si Berisha që thyen normat ndërkombëtare dhe dokumentat e Organizatës së Kombeve të Bashkuara që janë...

" Dega e LSI në Elbasan prezanton 45 kandidatët e LSI për anëtarë të Këshillit të Bashkisë së Elbasanit. Merr pjesë Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta Meta : Kandidatët e LSI për Këshillin e Bashkisë së Elbasanit janë përfaqësues të denjë të komunitetit elbasanas njerëz...