Author: admin-lsi

Kryetari i LSI z.Ilir Meta konferencë shtypi për gjendjen e rënduar të zonave malore të vendit Jemi të shqetësuar në lidhje me situatën e rënduar nga reshjet e dëborës dhe nga i ftohti i cili sa vjen e bëhet edhe më i ashpër veçanërisht...

Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta dha sot një konferencë për shtyp Në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim dua të shpreh shqetësimin për zvarritjen e konstituimit të Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore sipas marrëveshjes së arritur nga të gjitha forcat politike parlamentare në tryezën...

" Zv.Kryetari i LSI Prof.Pëllumb Xhufi deklaratë në Kuvendin e Shqipërisë Zv.Kryetari i LSI Prof.Pëllumb Xhufi bëri sot një deklaratë në Kuvendin e Shqipërisë lidhur me lajmin e fundit që dha Berisha për rilançimin e Korridorit 8 duke e quajtur një zhvillim me rëndësi për...