Author: admin-lsi

Intervistë e liderit të LSI z.Ilir Meta dhënë për VOA gazetarit Armand Mero Meta: Çdo përpjekje për të anatemuar këtë koalicion është jo vetëm arkaike pra i takon të kaluarës është jo vetëm folklorike por e them me bindje të plotë është dhe...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti përshëndet vendimin e Ilir Metës Ahmeti: Ilir Meta bëri zgjidhjen më të mirë për ShqipërinëAhmeti: Mbështesim Ilir Metën në kontributin për integrimin europian të Shqipërisëpas vendimit të liderit të LSI z.Ilir Meta për të pranuar negociatat paraprake me Kryetarin...

Lideri i LSI z.Ilir Meta i përgjigjet pozitivisht ftesës së Kryetarit të koalicionit fitues z.Berisha për të filluar negociatat transparente për realizimin e programit të Qeverisë së Integrimit Europian Deklaratë e Liderit të LSI z.Ilir MetaDuke marrë në konsideratë rezultatet e zgjedhjeve të 28...

Deklarate ora 16.00 nga selia e LSI LSI: VLERESOJME RAPORTIN E NDERKOMBETAREVE Ralf Gjoni - ZedhenesLevizja Socialiste per Integrim pershendet Ambasadoret e NATOS OSBE/ODIHR KE per raportin e tyre te fundit ndaj zgjedhjeve ne Shqiperi. E vleresojme kete raport si nje kontribut pozitiv qe...