Author: admin-lsi

Intervista e Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm të Shqipërisëz. Ilir Meta për gazetën “Tribuna” në Greqi. Ilir Meta: Dy garancitë për të ardhmen e emigrantëve shqiptarë në GreqiZëvendëskryeministri dhe ministër i jashtëm i Shqipërisë Ilir Meta ka marrë nga kryeministri grek Jorgos Papandreu vendosmërinë...

Kryetari i LSI Ilir Meta dhe të tjerë drejtues të LSI homazhe pranë monumentit “Nënë Shqipëri”. Meta vendos kurorën me lule në emër të LSI pranë monumentit “Nënë Shqipëri”. Deklaratë e Kryetarit të LSI z. Ilir Meta mbajtur sot gjatë ceremonisë së homazheve të...

Prononcim i Kryetarit të LSI z. Ilir Meta në lidhje me ultimatumin e Opozitës. Pyetje: Z.Meta Kryetari I PS-së z. Rama i ka bërë një ultimatunë Kryeministrit Berisha për hapjen e kutive të votimit ose sipas tij për rrëzimin me dhunë të qeverisë. A...

Deklarate e sekretarit te pergjithshem te LSI z. Petrit Vasili DEKLARATE: Petrit VASILISekretar i Përgjithshëm i LSITiranë :18. 11. 09 Jemi të shqetësuar për këtë kurs politik të ndërmarrë nga opozita i cili është vënë vetëm në dispozicion të interesave personale karierriste dhe korruptive të...

Fjala e Deputetit të LSI-se z. Nasip Naço mbajtur sot në Parlament. E nderuara Z.kryetare !Të nderuar Z.deputet !Kjo mazhorance ku në përbërje të saj është edhe LSI ka përpara saj sfida  të mëdha  të cilat po i përballon me sukses në luftën...