Author: admin-lsi

" Deputeti i Partise Agrare z.Nikollaq Neranxi bashkohet me LSI Deklarata e Kryetarit te LSI z.Ilir Meta Kam kënaqësinë që në këtë konferencë për shtyp të jem bashkë me deputetin dhe anëtarin e komisionit Parlamentar të Ekonomisë z.Nikollaq Neranxi i cili ka vendosur të bashkohet...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta priti sot Ambasadorin britanik Xhons Meta: Nuk ka ndodhur asnjëherë që politika të futet në procesin zgjedhor pa një Kod të Ri elektoralSot kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e Mbretërisë...

sanvalentino14022013

LRI ndez pishtarët e dashurisë në ditën e Shën Valentinit

Lëvizja Rinore për Integrim ka zgjedhur një mënyrë tepër të veçantë për t’i uruar të gjithë shqiptarët ditën e dashurisë, Shën Valentinin. Qindra të rinj janë mbledhur në lulishten para Galerisë së Arteve në qendër të kryeqytetit dhe në mënyrë simbolike kanë lëshuar në qiellin e Tiranës dhjetëra balona të kuqe në forme zemre. Të rinjve iu bashkuan në këtë aktivitet shumë interesant edhe Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shoqëruar bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, si dhe nga personalitetet më të larta të LSI-së.

30012013

Është kënaqësi që, në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim, të përshëndes nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes ndërqeveritare të bashkëpunimit mes Shqipërisë, Italisë dhe Greqisë, në kuadër të projektit TAP. Ky është një moment historik për Shqipërinë, sepse tashmë vendi ynë ka mundësi të bëhet pjesë e hartës botërore të gazit, duke diversifikuar burimet e tij energjetike dhe duke qenë i gatshëm për investime të reja në gazifikimin e tregut shqiptar. Patjetër që ky revolucion energjetik do të thotë rëndësi dhe peshë shumë më e madhe gjeostrategjike, politike, ekonomike dhe rajonale.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-se Petrit Vasili analizon gjendjen ku ndodhet sot shërbimi shëndetësor Shëndetësia pacienti ne koma i qeveriseShëndetësia shqiptare lëviz ndërmjet demagogjisë hipokrizisë dhe asaj që bëhet konkretisht. Unë mendoj se kemi të bëjmë thjesht me një demagogji dhe asgjë më shumë...

Kryetari i LSI njëkohësisht Kryetar i Komisionit parlamentar të Integrimit z.Ilir Meta përshëndet vendimin e Komisionit Europian për lehtësimin e vizave me Shqipërinë Dëshiroj të përshëndes edhe në emër të Komisionit të Integrimin Europian vendimin e djeshëm të Komisionit Europian për negocimin e marrëveshjes...