Author: admin-lsi

Dhjetë parti parlamentare kërkojnë ndryshimin në Komisionin Parlamentar për Reformën Zgjedhore dhe ligjin për financimin e partive Dhjetë parti parlamentare gjatë një takim të zhvilluar sot kanë propozuar një formulë të re për Reformën Zgjedhore dhe për ligjin për financimin e partive politike. Gjatë...

Kryetari i LSI Ilir Meta bën homazhe në nderim të Presidentit Rugova Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Ilir Meta bëri sot paradite homazhe pranë trupit të pajetë të Presidentit Ibrahim Rugova në nderim dhe respekt të figurës së tij.  Ndërkohë gjatë ditës...

" LRI ne Elbasan per “Karten e Bolonjes” Lëvizja Rinore për Integrim në kuadër të fushatës së saj sensibilizuese për Kartën e Bolonjës zhvilloi sot një takim me studentët e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në qytetin e Elbasanit. Qëllimi i këtij takimi ishte informimi i studentëve...