Author: admin-lsi

" LISTA EMERORE E KANDIDATEVE PER KRYETARE KOMUNASH DHE BASHKISH TE PROPOZUARA NGA LSI 1.QARKU BERAT1- BASHKIA URA VAJGURORE   THOMA RUMNIÇI2- KOMUNA POSHNJE KUJTIM PELIVANI3- KOMUNA TERPAN EDMONT ZOTKAJ4- KOMUNA VELABISHT KASTRIOT RAPAJ5- KOMUNA VERTOP GUXIMTAR GOJKA6- BASHKIA COROVODE NESIM SPAHIU7- BASHKIA KUCOVE SELFO  KAPLLANI8- KOMUNA LESHNJE ILIRJAN HODO9- KOMUNA...

" Aleanca për qytetarin prezanton ne Përmet kandidatin për kryetar bashkie Kujtim Hoxha përfaqësues i LSI Koalicioni  Aleanca për Qytetarin ka prezantuar në mesditë kandidatin e mazhorancës për kryetar bashkie në qytetin e Përmetit z. Kujtim Hoxha. Në prezantimin e kandidatit të mazhorancës  ka qenë...

" Aleanca për qytetarin prezanton ne Gjirokastër kandidatin Genci Sinojmerin Koalicioni  Aleanca për Qytetarin ka prezantuar sot në mesditë kandidatin e mazhorancës për kryetar bashkie në qytetin e Gjirokastër Genc Sinojmerin. Në prezantimin e kandidatit të mazhorancës  ka qenë i pranishëm Kryetari i LSI-së z....

" Kryetarja e LRI-së Erisa Xhixho së bashku me një grup të rinjsh kanë qenë sot në gjimnazin “Petro Nini Luarasi” ku gjatë paradites një sipërfaqe tavani prej 5 metra katror ra gjatë kohës kur nxënësit ishin në mësim Kryetarja e LRI-së Erisa Xhixho së...

" Deklaratë nga Ylli Manjani Sekretar për Çështjet Zgjedhore dhe Ligjore Duam të ndajmë sot me ju konstatimin se opozita shqiptare ka filluar projektin e shkatërrimit të zgjedhjeve vendore të 8 majit.Për fat të keq filozofia politike e opozitës është kundër zgjedhjeve të lira e...

" Kryetari i LSI-së z. Ilir Meta Mirëdita. Duke përshëndetur angazhimin e Bashkimit Europian duke kontribuar në përmirësimin e mëtejshëm të klimës politike në vend sidomos në drejtim të marrjes në konsideratë të 12 prioriteteve të theksuar qartazi që do të ndihmonin vendin tonë për...

" Kryetari i LSI-së z. Ilir Meta takon Presidentin e ri të Kosovës Behgjet Pacolli Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Presidentin e Kosovës z. Behgjet Pacolli i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Në...