Author: admin-lsi

" Kryeministri Malit të Zi Gjukanoviç mesazh falënderimi për Kryetarin e LSI Meta Gjukanovic Metes: Vleresoj shume mirekuptimin dhe mbeshtetjen tuaj gjate ketyre viteve per arritjen e objektivit historikGjukanovic: Shqiptaret kontribut te jashtezakonshem  per pavaresineGjukanovic: Marredheniet e shkelqyera Mal i Zi - Shqiperi akoma me...

" Kryetari i LSI Ilir Meta takim me gjimnaziztë të komunës së Otllakut të Beratit Marrin kartat e LSI 50 maturantë të LapardhasëKryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta i shoqëruar edhe nga Kryetarja e Lëvizjes Rinore për Integrim Erisa Xhixho zhvilluan sot një...

" Komisioni i Integrimit që kryesohet nga Ilir Meta takim me ambasadorin gjerman Anen Anen: Është koha që parlamentet e BE-së të thonë fjalën e tyre për marrëveshjen e stabilizim-asociimit me Shqipërinë Sot paradite në komisionin e Integrimit të parlamentit shqiptar që kryesohet nga z.Ilir...