Author: admin-lsi

Meta vizite ne nje Fabrike Agro-perpunuese 19:59 Kryetari i Lëvizja Socialiste për Integrim Ilir Meta i shoqëruar nga Prof. Edmond Panariti dhe nga drejtues të tjerë të LSI-së zhvilluan sot një vizitë në një nga fabrikat agro-përpunuese në Tiranë. Pas inspektimit të kësaj fabrike...

Lideri i LSI takim me gratë dhe vajzat e njësisë nr.5 në Tiranë Meta garanton se programi i LSI në radhë të parë favorizon gratë dhe vajzatMeta: LSI ka programin më të mirë për punësimin programin më të qartë dhe ky është një program...

LSI Vlore ne veprim Selami: Ne si LSI kemi një plan shumë të mirë për punësimin e shqiptarëve plan I cili do të vihet në veprim mbas zgjedhjeve të 28 qershorit por sigurisht për t’ja arritur kësaj ne na duhet edhe mbështetja juaj dhe...

Lideri i LSI flet për papunësinë dhe varfërinë në rritje dhe për falimentimin e dhjetëra ndërmarrjeve fason. Meta evidenton planin e LSI për të ndihmuar këtë industri që punëson mijëra shqiptarë Meta: Plani i LSI për të përkrahur biznesin e fasonëve konsiston në subvencionimin...