Author: admin-lsi

Mblidhet Komiteti Kombetar Drejtues i LSI KDK vendosi:  Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së të zgjidhet Luan Rama N/Kryetar Petrit Vasili dhe Sekretar për Marrëdhëniet me Publikun Ardit Çela.Komiteti Drejtues Kombëtar (KDK) forumi më i lartë drejtues i LSI-së diskutoi për situatën politike që po...

" DEKLARATË PËR SHTYP Deklaratë: Luan RamaSekretar për Marrëdhëniet Publike në LSIPas dorëzimit te përgjigjeve te pyetësorit dhe ne vigjilje te marrjes se vendimit për liberalizimin e vizave edhe për qytetaret shqiptare vendi hyn ne nje faze cilësisht te re ne raport me gjithë procesin...

Kryetari i LSI z.Meta priti Anetarin e kryesise se Partise Socialiste Bullgare dhe Zv.Kryetar i Parlamentit Bullgar z.Georgi Pirinski‏ Sot Kryetari i LSI zoti Ilir Meta priti Anetarin e kryesise se Partise Socialiste Bullgare dhe Zv.Kryetar i Parlamentit Bullgar z.Georgi Pirinski.  Meta dhe Pirinski...

Deklarate nga Edmond Haxhinasto zv.kryetar i LSI Deklarate nga Edmond HaxhinastoZëvendëskryetar i LSI Haxhinasto: LSI po përgatit një draft konkrete sipas rekomandimeve OSBE-ODIHR. Haxhinasto: Opozita kundër interesave kombëtare.  Vendi nuk ka qene kurrë me pare kaq afër një ngjarje te shumëpritur nga gjithë shqiptaret: lëvizjes se lire...