Author: admin-lsi

Dhunohen zyrat e LSI-së në Memaliaj Lëvizja Socialiste për Integrim denoncon publikisht aktin vandal të militantëve të Partisë Demokratike ndaj zyrave të LSI në Memaliaj. Është e dënueshme indiferenca e plotë e forcave të policisë duke rrezikuar që situata të ishte me pasoja akoma...

Kryetari i LSI Ilir Meta Meta: Besoj se tashmë opozita ka një axhendë shumë të qartë dhe ka një axhendë të vetme e cila është bërë publike dhe që synon fitoren bindëse në zgjedhjet e ardhëshme vendore e cila synon vendosjen e legjitimitetit të...

Intervistë e zv.Kryetarit të LSI Prof.Pëllumb Xhufi dhënë për ATSH Xhufi: Në rast se mazhoranca nuk tregon një fytyrë tjetër të saj në raportet me opozitën nuk reflekton ndaj kërkesave të opozitës atëhere padyshim ne do të përshkallëzojmë qëndresën tonë demokratike dhe demostratat manifestimet...

Prononcim i Kryetarit të LSI-së z.Ilir Meta dhënë sot për situatën zgjedhore në Maqedoni Meta: Partitë politike shqiptare në Maqedoni dhe shqiptarët e Maqedonisë duhet të afirmojnë edhe njëherë se janë pjesë e një kombi të qytetëruar dhe demokratik siç është kombi shqiptar dhe...

" Fjala e Kryetarit të LSI z.Ilir Meta mbajtur sot në mitingun e opozitës në Sheshin Skënderbej Motra dhe vellezer!Pas 10 vjetesh jemi rikthyer te gjithe se bashku ne kete shesh per të paralajmëruar Berishen: Ndal revanshin ndal hakmarrjen primitive politike ndal shkaterrimin e vendit!Nje...