Author: admin-lsi

" Axhemi: Opozita e bashkuar fituese e zgjedhjeve lokale Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon turin e saj elektoral parazgjedhor në Verilindje të vendit. Në këtë kuadër Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Prof. Dr.Sokol Axhemi zhvilloi një takim elektoral me anëtarë dhe simpatizantë...

" Zhvillohet mbledhja e Kryesisë së LSI. Miratohet udhëzimi për përzgjedhjen e kandidaturave të LSI për organet e pushtetit vendor Të gjitha organizatat e LSI do të shprehin mendimin e tyre ndërsa në bashki apo komuna të caktuara do të shprehet e gjithë anëtarësia Sot...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta takon Ambasadorin e Mbreterise se Spanjes z.Manuel Montobbio Meta: Reforma zgjedhore duhet realizuar si domosdoshmeri per nje proces normal demokratik ne Shqiperi si premise themelor per zbatimin e detyrimeve te Marreveshjes se Stabilizim Asociimit Sot Kryetari i Levizjes Socialiste...

" LSI gati përzgjedhja e kandidaturave për lokalet Të gjithë organizatat e LSI do të shprehin mendimin e tyre për kandidatët për kryetarë të bashkive dhe komunave dhe për këshilltarë LSI do të nisë përzgjedhjen nga baza e anëtarësisë së kandidatëve për zgjedhjet lokale Në...

" Kryetari i LSI Ilir Meta takon Sekretaren e Jashtme te Indise Tripathai Meta: Me Indine marredhenie me te ngushtaTripathai: Lehtesim te vizave per biznesmenet dhe qytetaret e te dy paleveGjate vizites ne Indi kryetari i LSI zoti Ilir Meta u takua edhe me Sekretaren...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta pritet ne Kine nga zv.Kryeministri i Kines Tang Jiaxuan Meta: Ekzistojne te gjithe mundesite dhe hapesirat qe marrdheniet midis Kines dhe Shqiperise te marrin nje dimension te riMeta: Pavaresia eshte opsioni i vetem realist per Kosoven i cili do...

Kryetari i LSI Ilir Meta vizite pune ne Kine dhe Indi Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim zoti Ilir Meta niset sot per nje tur vizitash pune ne Kine dhe ne Indi.. Gjate vizites ne Kine ku ish-kryeministri Meta eshte i ftuar nga Instituti...