Archived Articles

Deklaratë e zv.Kryetarit të LSI-së prof.Pëllumb Xhufi për paketën e të dërguarit special të OKB-së Ahtisari Lëvizja Socialiste për Integrim çmon së tepërmi dokumentin e Ahtisarit të paraqitur në momentin e duhur pa pranuar shtyrjen e mëtejshme sikurse u kërkua nga ndonjë faktor jashtë...

Kryetari i LSI se Tiranes Ilir Dashi u ben thirrje te gjithe anetareve dhe simpatizanteve te LSI per te marre pjese ne mitingun e dites se hene (neser) ne Pallatin e Sportit Asllan Rusi ora 17.30 Lëvizja Socialiste për Integrim organizon në Tiranë ditën...

Miting madhështor i koalicionit të majtë "Bashkë për të Ardhmen" në Lezhë. Prezantohet kandidati i koalicionit të majtë për Bashkinë e Lezhës z.Viktor Tusha Meta : Fitorja e Viktor Tushës dhe gjithë  kandidatëve të përbashkët të koalicionit të majtë në të gjithë Shqipërinë do...