Archived Articles

Lideri i LSI z.Ilir Meta vizitë në tregun ushqimor në Tiranë. 15:24 Meta bashkëbisedon me biznesmenë të vegjël dhe të mesëm si dhe me shumë qytetarë që ishin në treg për shqetësimet e tyreMeta: Do të përgjysmojmë tvsh-në për 12 produkte bazë ushqimore që...

LSI nis konsultimet me banorët grupet e interesit dhe ekspertët për p/ligjin e legalizimeve Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta nisi sot turin e bashkëbisedimit me banorë të zonave informale për p/ligjin e legalizimeve. Bashkëbisedimi do të vazhdojë me të gjithë grupet...

Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta sot në Mollas dhe Kuqan të Elbasanit. Kryetari i LSI z.Ilir Meta ka zhvilluar sot takime me anëtarë dhe simpatizantë të LSI-së në komunat Mollas dhe Kuqan të Elbasanit. Meta ka qenë i pranishëm edhe në zgjedhjet e srtrukturave...

" Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta takon biznesmenë të vegjël dhe të mesëm në Vlorë Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e biznesit të vogël të qytetit të Vlorës për të diskutuar mbi shqetësimet dhe problemet që...

Dhjetë parti parlamentare kërkojnë ndryshimin në Komisionin Parlamentar për Reformën Zgjedhore dhe ligjin për financimin e partive Dhjetë parti parlamentare gjatë një takim të zhvilluar sot kanë propozuar një formulë të re për Reformën Zgjedhore dhe për ligjin për financimin e partive politike. Gjatë...

Kryetari i LSI Ilir Meta bën homazhe në nderim të Presidentit Rugova Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Ilir Meta bëri sot paradite homazhe pranë trupit të pajetë të Presidentit Ibrahim Rugova në nderim dhe respekt të figurës së tij.  Ndërkohë gjatë ditës...

" LRI ne Elbasan per “Karten e Bolonjes” Lëvizja Rinore për Integrim në kuadër të fushatës së saj sensibilizuese për Kartën e Bolonjës zhvilloi sot një takim me studentët e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në qytetin e Elbasanit. Qëllimi i këtij takimi ishte informimi i studentëve...