Archived Articles

Lideri i LSI z.Ilir Meta flet për vizitën e tij në SHBA dhe për mënyrën e arritjes së standarteve për zhvillimin e zgjedhjeve të ndershme Meta: Qeveria të marrë vendim të qartë për shpërndarjen falas të kartave të identiteti dhe njëkohësisht të gjejë mënyra...

Prononcim i zv.Kryetarit të LSI z.Pëllumb Xhufi dhënë sot për disa tv Xhufi: Kartat e identitetit duhet të bëhen pronë e çdo qytetari të aftë për të votuar---Zoti Xhufi cili është qëndrimi i LSI për çështjen e kartave të identitetit? Qëndrimi ynë për kartat...

Prononcim i zv.Kryetarit të LSI z.Pëllumb Xhufi dhënë sot për disa tv Xhufi: Kartat e identitetit duhet të bëhen pronë e çdo qytetari të aftë për të votuar---Zoti Xhufi cili është qëndrimi i LSI për çështjen e kartave të identitetit? Qëndrimi ynë për kartat...

Lideri i LSI z.Ilir Meta takim entuziast me mijëra përkrahës të LSI në Pallatin e Sportit të Elbasanit Meta: Shqetësimet aktuale për kartat e identitetit nuk janë probleme të reja. Kjo ishte arsyeja përse ne i kërkonim vazhdimisht të dy partive të tjera që...

Lideri i LSI takime me personalitete te rendesishme te politikes dhe shoqerise civile ne SHBA Meta takon Zv.Ndihmes Sekretarin e Shtetit per ceshtjet e Evropes Jugore dhe Qendrore Stjuart XhonsMeta-Xhons diskutojne per rendesine e zgjdhjeve te 28 Qershorit ne Shqiperi---Ne vazhdim te vizites se...

Intervistë e kryetarit të LSI Ilir Meta dhënë për Zërin e Amerikës në Uashington Meta: Dështimi i zgjedhjeve të 28 Qershorit dështim për demokracinëDështimi i zgjedhjeve të 28 Qershorit do të ishte një dështim i madh për demokracinë shqiptare por do të ishte dhe...