Archived Articles

" LSI aktivitetete ne Greqi LSI dhuron libra për mësimin e gjuhës shqipe për fëmijët e komunitetit shqiptar në Greqi Braho: Çfarëdo libri shqip në shtëpi është një dritëz e shqipes Lëvizja Socialiste për Integrim në kuadër të organizimit dhe aktivitetit te saj politik në...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta takim me anëtarësinë në Burrel Meta: Bashkinë e Burrelit do t'ja kthejmë të majtës Në vazhdim të turit elektoral nëpër Shqipëri kryetari i LSI-së z.Ilir Meta zhvilloi dje pasdite një takim me anëtarësinë e LSI-së në qytetin e Burrelit. Në...

" Reagim i Kryetarit të LSI-së z.Ilir Meta per ngjarjen e ndodhur sot në Lazarat Meta: Duhet të marrë fund përsëritja e veprimeve të tilla antikushtetuese nga një grup njerëzish antishtet pasi vetë komuniteti i Lazaratit prej kohësh kërkon vendosjen e ligjit -----------------Në emër të...

" Dega e LSI-Tiranë zhvillon zgjedhjet sipas parimit Një anëtar-Një votë për përzgjedhjen e kandidaturës së LSI për kryetar të minibashkisë nr.1 në Tiranë Filloreta Kodra zgjidhet me parimin Një anëtar-Një votë kandidate për Kryetare të minibashkisë nr.1 në Tiranë. Kjo kandidaturë së bashku me...

" Zhvillohen sipas parimit Një anëtar-Një votë zgjedhjet për përzgjedhjen e kandidatit të LSI për Kryetar Bashkie në Belsh. Merr pjesë Sekretari i Përgjithshëm Petrit Vasili Vasili: Raporti më e fundit i publikuar nga OSBE-ODIHR mbështet plotësisht shqetësimet e mëdha të paraqitura nga LSI dhe...

" Dega e LSI-Tiranë zhvillon zgjedhjet sipas parimit Një anëtar-Një votë për përzgjedhjen e kandidaturës së LSI për kryetar të minibashkisë nr.1 në Tiranë Filloreta Kodra zgjidhet me parimin Një anëtar-Një votë kandidate për Kryetare të minibashkisë nr.1 në Tiranë. Kjo kandidaturë së bashku me...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta takim me kandidatët për anëtarë të Këshillit Bashkiak të Tiranës 45 kandidatët për këshilltarë të bashkisë së Kryeqytetit do të shpallen ditën e dielë në Konventën e LSI-Tiranë. Afërsisht 50 për qind e kandidatëve janë femra Lëvizja Socialiste për...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta takime me anëtarësinë në Rrogozhinë Golem dhe Maminas Meta : Presidenti të mos dekretojë datën e zgjedhjeve pa realizuar më parë standartet Meta : Përshëndes reagimin e Kongresit të SHBA për garantimin e zgjedhjeve të rregullta në Shqipëri--------------------------- Kryetari i Lëvizjes...

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta zhvilloi nje takim me anetaresine e LSI ne Peshkopi Maqellare dhe Bulqize Gjate turit te tij te sotem Kryetari i LSI z.Ilir Meta zhvilloi nje takim me anetaresine e LSI ne Peshkopi Maqellare dhe Bulqize. Gjate ketyre takimeve Meta...