Archived Articles

Deklarata e miratuar nga Pjesëmarrësit e Konferencës së PSE-së mbi Ballkanin Sarajevë Bosnie - Hercegovinë30-31 Mars 2010 Duke përshëndetur mendësinë dhe përpjekjet pro-europiane të rajonitNe Socialistët dhe Social – Demokratët Europianë besojmë se paqja siguria dhe Stabiliteti në Ballkanin Perendimor janë më rëndësi jetike. Edhe...

Deklarate nga Edmond Haxhinasto zv Kryetar i LSI Deklaratë: Edmond  HaxhinastoZv. Kryetar i LSI**********************Debati politik ne nxehje për çështjen e hapjes se kutive i nxitur nga PS nuk është aspak i lidhur me transparencën e zgjedhjeve aq me pak ne funksion te përmirësimit te...

Drejtuesit e LSI-se Vasili dhe Naço takime ne qarkun e Beratit Në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet lokale Sekretari I Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili së bashku me deputetin e qarkut të BeratitNasip Naço zhvilluan sot një sërë takimesh në Berat...

Meta: Objektivat paraprake të LSI fitore në 20 bashki‏ Meta: Objektivat paraprake të LSI fitore në 20 bashkiMeta: Do fitojmë 1500 këshilltarëMeta: Do fitojmë 100 komunaMeta: Angazhim më i madh i grave në LSI Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta i shoqëruar...

Meta: LSI nis punën për zgjedhjet lokale Meta : LSI forcë kryesore në Lushnjë Meta: LSI po punon për përmirësimin e Kodit Zgjedhor. Meta: LSI nis punën për zgjedhjet lokale. Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrimi z. Ilir Meta i shoqëruar nga N/Kryetari Dritan Prifti zhvilloi sot...

DEKLARATË PËR SHTYP Deklaratë: Luan RamaSekretar për Marrëdhëniet Publike në LSIProcesi kompleks i reformave integruese dhe europianizues te vendit ka nevoje për angazhimin dhe kontributin e te gjithë aktoreve politikë parlamentarë pra domosodoshmërisht edhe për Partinë Socialiste dhe rolin e saj si opozite e...

Deklarate nga Edmond Haxhinasto zv Kryetar i LSI Debati politik i muajve te fundit per problematiken e zgjedhjeve te 2009-tes duhet te marre nje drejtim te ri: fillimin sa me pare te reformes zgjedhore per zgjedhjet e ardheshme. Zgjedhje te lira e te ndershme konkurrimi...