Archived Articles

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta takim me ambasadoren e Maqedonise Sot Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim Zoti Ilir Meta priti ne nje takim Ambasadoren e re te Republikes se Maqedonise ne Tirane zonjen Blagorodna Mingova-Krepieva. Maqedonia eshte nje fqinj shume i rendesishem per...

" LSI miting madhështor në Pallatin e Sportit në Pogradec. Kryetari Ilir Meta prezanton kandidatët e LSI për Bashkinë e Pogradecit para 2500 pjesëmarrësve në sallë Meta: Ne nuk do të lejojmë më që të përsëritet 3 Korriku Megadushku dhe fyerja e dinjitetit të shqiptarëve...

" Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta takime me personalitete të larta të socialdemokracisë Evropiane. Takimet u zhvilluan gjatë punimeve të Kongresit të 7 të Partisë Socialiste Evropiane në Porto Meta parashtroi shqetësimin për mungesën e vullnetit nga ana e mazhorancës aktuale për realizimin e standarteve...

Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta merr pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste Evropiane në Porto Pritet që Meta të takohet me figura mjaft të rëndësishme të së majtës evropiane  Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta së bashku me një delegacion të LSI...

Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta takime entuziaste në Mallakastër dhe Patos. Prezantohen kandidatët e LSI për zgjedhjet vendore në Mallakastër Meta: Nuk mund të luftojë korrupsionin një njeri si Berisha që thyen normat ndërkombëtare dhe dokumentat e Organizatës së Kombeve të Bashkuara që janë...

" Dega e LSI në Elbasan prezanton 45 kandidatët e LSI për anëtarë të Këshillit të Bashkisë së Elbasanit. Merr pjesë Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta Meta : Kandidatët e LSI për Këshillin e Bashkisë së Elbasanit janë përfaqësues të denjë të komunitetit elbasanas njerëz...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta takon përfaqësues të biznesit nga Shqipëria Kosova dhe biznesmenë të huaj Meta: Duhet gjithmonë dhe më tepër një cilësi e re dhe një ambicje më e madhe për të konkurruar më shumë gjë që është edhe më e domosdoshme...

Deklaratë e Kryetarit të LSI mbajtur sot gjatë ceremonisë së homazheve të bëra nga opozita pranë monumentit Nënë Shqipëri në respekt të dëshmorëve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare (LANÇ) Në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim dua të shpreh mirënjohjen më të thellë për të...