Archived Articles

" Meta deklarate ne Kuvend Sot pasdite Kryetari i LSI z.Ilir Meta mbajti nje deklarate ne Parlament ku kerkoi qe Qeveria te shpalle sa me shpejt qytetin e Beratit si qender historike pasi kjo eshte kusht qe dosja e Beratit te shqyrtohet nga UNESCO. Marrja...

" Kryetari i LSI Meta priti në një takim Drejtorin Rajonal të Fondacionit “Fridrih Ebert” Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Ilir Meta priti sot Drejtorin e ri rajonal të Fondacionit “Fridrih Ebert” z.Hans Schumacher. Gjatë këtij takimi Meta dhe Schumacher shkëmbyen mendime rreth...

LSI takime në Kukës Has dhe Pukë Sekretari Ndërkombëtar i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Edmond Haxhinasto së bashku me Kryetarin e Këshillit Ankimor të LSI z.Rexhep Ballmi zhvilluan disa takime sot në Kukës Has dhe në Pukë. Gjatë takimeve me strukturat e ndryshme...

" LSI takim në Peshkopi Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar dje në Peshkopi një takim me anëtarë dhe simpatizantë të saj. Në këtë takim merrte pjesë edhe zv.Kryetari i LSI Prof.Pëllumb Xhufi Kryetari i Këshillit Ankimor të LSI z.Rexhep Ballmi si dhe kandidatët për...

Levizja Socialiste per Integrim organizon nje takim me specialiste te fusuhes se Bujqesie dhe Ushqimit ne komunen e Bulgarecit ne rrethin e Korces Levizja Socialiste per Integrim organizoi ne fshatin Bulgarec te rrethit te Korçes nje takim te zgjeruar me fermere specialiste...