Archived Articles

" Lideri i LSI z.Ilir Meta takim me Zv.Presidentin e Asamblesë parlamentare të OSBE-së z.Volfgang Grosruk Meta: Jemi tërësisht të disponueshëm për të zhvilluar në kohën e duhur një Reformë Zgjedhore që i arrin ato standarde të cilat rezultuan si të mangëta edhe në këto...

Lëvizja Socialiste për Integrim shpreh tronditjen e thellë për ngjarjen e ndodhur sot ku humbën jetën e katër punonjës të Policisë së Shtetit LSI bashkohet me dhimbjen e familjarëve duke i shprehur ngushëllimet më të ndjera dhe te sinqerta për humbjen e jetëve të...

Deklaratë për shtyp nga z.Besjan Pesha Zv.Sekretar I Përgjithshëm I LSI Besjan Pesha: Matura shtetërore process shumë I rëndësishëm. LSI garante e të drejtave të të rinjve.Dua sot të tërheq vëmendjen e opinionit public por edhe të institucioneve përkatëse për një nga proceset më...

Deklaratë nga z.Petrit Vasili Sekretar i Përgjithshëm i LSI Jemi këtu para opinionit publik për të komunikuar lidhur me situatën më të fundit të gripit H1N1 ose i njohur ndryshe si pandemia   e gripit të derrave e cila tashmë ka prekur dhe vendin tonë....