Archived Articles

Liderët e Prishtinës: Koalicioni Berisha-Meta zgjidhja e vetme Liderët e Prishtinës: Koalicioni Berisha-Meta zgjidhja e vetme Koalicioni i Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrimsipas klasës politike në Kosovë ka qenë mundësia e vetme përShqipërinë. Përfaqësuesit e partive politike në Kosovë koalicioninPD-LSI në Shqipëri e...

Deklarate Kryetari i KDK-se Edmond Haxhinasto Duke marre shkas nga perseritja e vazhdueshme nga PS te pretendimeve se gjoja LSI ne bashkepunim me PD po pengojne perfundimin e procesit te numerimit te votiveI kujtojme atyre se me instistimin kushtezues te lidershipit te PS LSI...

Intervistë e liderit të LSI z.Ilir Meta dhënë radios prestigjoze BBC Meta: Jam për integrimin europian të Shqipërisë  --- Kryetari i LSI-së Ilir Meta tha për BBC-në se vendimi për të bashkëpunuar me PD-në për krijimin e koalicionit qeverisës i shërben vendit por edhe seriozitetit...

" Deklaratë e Kryetarit të KDK-së z.Edmond Haxhinasto Haxhinasto: Konventa konkludoi se dalja nga kriza aktuale ekonomike reformat e integrimit evropian levizja e lire e shqiptareve ne BE reforma zgjedhore dhe pavaresia e gjyqsorit do te jene objektiva kryesore edhe per koalicionin e ardhshem qeverises---Dje...

PARTIA E GJELBËR EUROPIANE VLERËSON MARRËVESHJEN PËR BASHKËQEVERISJEN E VENDIT Partia e Gjelbër Europiane e ka vlerësuar me nota pozitivebashkëqeverisjen e vendit mes dy koalicioneve atij të “Aleancës Socialistepër Integrim” dhe "Aleancës së Ndyshimit”Partia E Gjelbër Europiane gjithashtu ka vlerësuar me nota pozitivezhvillimin e...

Fjala e Liderit të LSI z.Ilir Meta mbajtur në Konventën Kombëtare të Jashtëzakonshme të LSI Më lejoni që në emër të LSI-së të falenderoj të gjithë anëtarët simpatizantët dhe dashamirësit që votuan për forcën tonë politike pavarësisht nga kushtet e pandershme që ne garuam...

Intervistë e liderit të LSI z.Ilir Meta dhënë për VOA gazetarit Armand Mero Meta: Çdo përpjekje për të anatemuar këtë koalicion është jo vetëm arkaike pra i takon të kaluarës është jo vetëm folklorike por e them me bindje të plotë është dhe...