Archived Articles

Fjala e Kryetarit te LSI-se Z.Ilir Meta Sekretarit te Pergjithshem Z.Petrit Vasili Sekretarit Nderkombetar Z.Edmond Haxhinasto dhe Kryetares se LRI-se Znj.Erisa Xhixho ne mbledhjen e KDK-se Fjala e Kryetarit të Levizjes Socialiste per Integrim z.Ilir Meta ne mbledhjen e Komitetit Drejtues KombëtarTë nderuar anëtarë...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta dhe të tjerë drejtues të lartë të saj takim me drejtuesit e LSI në rrethe Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi dje në Durrës një takim me të gjithë drejtuesit e LSI në rrethe për një analizë pune dhe mbi...

LSI takim me përfaqësues të shoqërisë civile dhe analistë të Medias për Reformën Zgjedhore Lëvizja Socialiste për Integrim në vazhdën e disa nismave të ndërmarra për problemin madhor të Reformës Zgjedhore zhvilloi sot një tryezë të rrumbullakët me përfaqësues të shoqërisë civile me analistë...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta mori pjesë sot në një përvjetor festimi të shoqatës Çamëria Kryetari i LSI z.Ilir Meta mori pjesë sot në një përvjetor festimi të shoqatës Çamëri. Në këtë takim ai shoqërophej nga Zv/Kryetari i LSI prof.Pëllumb Xhufi dhe nga N/Kryetari...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta së bashku me bashkëshorten znj.Monika Kryemadhi sot në Skrapar me rastin e festës së Vitit të Ri Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) z.Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në rrethin e Skraparit ku festoi Vitin e Ri...