Archived Articles

" Nesër pasdite ora 18.00 LSI e Tiranës takim të madh me 3 mijë anëtarë dhe simpatizantë Neser pasdite ne oren 18.00 Lëvizja Socialiste për Integrim dega e Tiranës do të zhvillojë një takim te madh me rreth 3 mijë anëtarë dhe simpatizantë të LSI...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta takon krerët e sindikatave Kol Nikolli dhe Gëzim Kalaja Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta zhvilloi sot një takim me drejtuesit kryesoë të sindikatave në Shqipëri Kol Nikolli dhe Gëzim Kalaja. Duke marrë fjalën në këtë takim...

Kryetari i LSI Meta takon te rinjte e Kombinatit. 80 te rinj behen anetare te LSI-se Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta zhvilloi një takim entuziast dhe me pjesëmarrja masive me të rinj të zonës së Kombinatit në njësinë nr.6 të Kryeqytetit....

" Kryetari i LSI-së Ilir Meta takime në Korçë Përmet dhe Tepelenë Meta: Berisha po tregon se di të hapë vetëm fronte lufte dhe konflikti dhe jo fronte puneNë vijim të turit të takimeve në jug dhe juglindje të vendit Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta...

" Kryetari i LSI-Durres prof.Arben Dushi takon peshkataret greviste ne ambjentet e greves ne Portin e Durresit “Qeveria te gjeje zgjidhje te pranueshme nga palet”Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim dega e Durresit prof. Arben Dushi zhvilloi sot nje takim me peshkataret greviste ne ambientet...

Kryetari i LSI-së Meta takime në Libofshë të Fierit dhe në Kolonjë të Lushnjës Kryetari i LSI-së Meta takime në Libofshë të Fierit dhe në Kolonjë të Lushnjës. Marrin kartat e anëtarësisë në LSI 50 të rinj në Libofshë. Anëtarësohet edhe Kryetari i Komunës...

" Kryetari i LSI Ilir Meta dhe zv.Kryetari Prof.Pëllumb Xhufi takim me strukturat drejtuese në Vlorë Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta i shoqëruar nga zv.Kryetari i LSI prof. Pëllumb Xhufi zhvilluan sot një takim në Vlorë me strukturat drejtuese të LSI-së. Duke...

Kryetari i LSI Ilir Meta sot dhe nesër takim me 600 kryetarë të organizatave të LSI në Tiranë për komunikimin dhe bashkëbisedimin me to Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta ka nisur sot një komunikim dhe bashkëbisedim të gjerë me anëtarësinë e...

Kryetari i LSI Ilir Meta takon zëvëndëskryeministrin e Kosovës Lutfi Haziri Jam shumë i kënaqur që gjendem sot me zotin Lutfi Haziri me të cilin kemi biseduar rreth zhvillimeve më të fundit përsa i takon negociatave për statusin e Kosovës. Njëkohësisht e kam uruar...