Archived Articles

" Meta uron besimtarët e krishterë Me rastin e Krishtlindjeve Zv. Kryeministri dhe Ministri i Ekonomisë Tregtisë dhe Energjetikës z. Ilir Meta i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi vizituan sot Selinë e Kishës Katolike në Tiranë ku u mikpritën nga Arqipeshkvi metropolit...

Lëvizja Rinore për Integrim përshëndeti sot liberalizimin e vizave mes Shqipërisë dhe Bashkimin Europian Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në LSI Ardit Çela Kryetari i LRI-së për Tiranën Endrit Brahimllari së bashku me drejtues dhe aktivistë të tjerë të LRI ishin sot në aeroportin...

" LRI Shpërndan ndihma për banorët  Drejtuesit e Shtabit të Vullnetarëve të Lëvizjes Rinore për Integrim kanë ndërmarrë dje një aksion humanitar për tu ardhur në ndihmë banorëve të zonave të përmbytura në Shkodër.Pas mbledhjes së tre ditëve më parë dhe krijimit të Shtabit të...

" Deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama Deklarate : Luan Rama.Sekretar i PërgjithshëmDeklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama “Duke jetuar në gjithë vëmendjen dhe angazhimin tek përballimi i situatës tejet të rënduar që është...

Kryetari i LSI Ilir Meta dhe të tjerë drejtues të LSI homazhe pranë monumentit “Nënë Shqipëri” Kryetari i LSI Ilir Meta dhe të tjerë drejtues të LSI homazhe pranë monumentit “Nënë Shqipëri”. Meta vendos kurorën me lule në emër të LSI pranë monumentit “Nënë...

Deklarate: Muharrem Berisha Deklarate: Muharrem BerishaAnëtari i KDK-së.    Jam perpara jush per te denocuar shpifjet e ulta te bera ndaj meje nga papagallet e Edi Rames si dhe per te sqaruar opinionin publik lidhur me to. Ndertesa e selise se LSI eshte prona ime te cilen...