Archived Articles

" Deklaratë nga Ylli Manjani Sekretar për Çështjet Zgjedhore dhe Ligjore PS po kërkon të prishë procesin në shenjë hakmarrje për humbjen e  Ramës124 786 zgjedhës të bashkisë Tiranë kanë vendosur të nxjerrin në opozitë për herë të parë zotin Edi Rama. Ky fakt...

" Fjala e Kryetarit të LSI-së Ilir Meta në takimin me krerët e LSI-së në rrethe Menduam bashkë me z. Rama të bënim këtë takim me të gjithë ju si kryetarët e LSI-së në rrethe pikërisht duke e çmuar si shumë të rëndësishme pas një...

Rrokaj: Falënderoj strukturat e LSI-së anëtarët simpatizantët dhe gjithë votuesit Prof. Dr. Shezai RrokajKryetar i LSI-së Dega TiranëNumri i votuesve të LSI-së në kryeqytet është 70 % më i lartë se ai i vitit 2009Rrokaj: Falënderoj strukturat e LSI-së anëtarët simpatizantët dhe...

Kryetari i LSI-së z. Ilir Meta: Procesi i votimit i qytetëruar Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta tha sot se të gjithë shqiptarët hedhin një hap tjetër drejt Evropës së Bashkuar. Duke iu përgjigjur interesit medias z. Meta u shpreh...

" Kryetari i LSI-së Ilir Meta gjatë turit të tij përmbyllës së fushatës elektorale për zgjedhjet e 8 majit është ndalur dje në Kuçovë për të prezantuar kandidatin e koalicionit “Aleanca për Qytetarin”z. Selfo Kapllani. z. Meta e ka vlerësuar kandidaturën e Selfo Kapllanit...