Archived Articles

LSI miting madhështor me mijëra pjesëmarrës në sheshin kryesor të Shkodrës. Qytetarët shkodranë i japin mbështetjen entuziaste dhe energjike LSI Ilir Metës dhe Planit për Veprim Meta: Në 29 Qershor mazhoranca e re që do të krijohet do të filloje zbatimin dhe realizimin e...

Deklaratë e Zëdhënësit të LSI z.Ralf Gjoni për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Malësi të Madhe Shprehim keqardhjen tonë dhe ngushëllimet më të sinqerta për familjen dhe të afërmit e Kryetarit të PDK-së në Malësi të Madhe Aleks Keka i cili humbi jetën...

" LSI miting madhështor në Fushë-Krujë. Mijëra banorë të Fushë-Krujës garantojnë liderin e LSI për një fitore të padiskutueshme Meta: Të gjithë do të votojnë për të larguar qeverinë më të korruptuar që ka njohur Shqipëria dhe vetëm vota për LSI do të nxjerrë vendin...

" LSI takim entuziast me qindra qytetarë në njësinë nr.2 në Tiranë. Xhufi deklaron se programi i LSI është programi më i mirë për qytetarët Qindra qytetarë të minibashkisë nr.2 në Tiranë kanë pritur me entuziazëm zv.kryetarin e LSI dhe kandidatin për deputet z.Pëllumb Xhufi...

Lideri i LSI z.Ilir Meta takime entuziaste me qindra perkrahes ne komunat e Postribes dhe Anes se Malit si dhe në lagjen Kiras te Shkodrës Meta: Ne 28 Qershor ta largojmë këtë Qeveri dhe këtë Kryeministër të papërgjegjshëm---Lideri i LSI-së z.Ilir Meta zhilloi një...