Archived Articles

Miting madhështor i LSI në Sheshin Skënderbej në vigjilje të mbylljes së fushatës së LSI. Rreth 30 mijë qytetarë vulosin fitoren e LSI në të gjithë Shqipërinë Meta: Ne do të fitojmë sepse Shqipëria është në krizë dhe ka nevojë për një program ka...

Gazeta prestigjoze amerikane New York Times shkruan se lideri i LSI ish-Kryeministri Ilir Meta do të jetë “King-Maker” dmth faktor përcaktues në formimin e Qeverisë së re pas 28 Qershorit Senati amerikan kalon një rezolutë që inkurajon zgjedhjet e lira dhe të ndershme në...

LSI mitingje madhështore në Çorovodë dhe Poliçan. Banorët e Skraparit shprehin mbështetjen unanime për fitoren e LSI Meta: Skrapari i ka thënë “Jo” Sali Berishës që në vitin 1992Meta: Do të vij në Skrapar me 29 Qershor me më shumë se 40 deputetë...

Intervistë e liderit të LSI z.Ilir Meta dhënë për gazetarin Armand Mero të Zërit të Amerikës Zoti Meta pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet. Kemi një fushatë ku praktikisht të gjithë forcat politike siç ndodh rëndom bëjnë shumë premtime dhe temat ku janë fokusuar...

LSI miting madhështor në Mallakastër. Mijëra përkrahës të LSI lajmërojnë fitoren e LSI dhe të kandidatëve të saj edhe në Mallakastër dhe në gjithë qarkun e Fierit Meta: LSI dhe Ilir Meta kane nje projekt integrues per gjithe te majten dhe forcat progresiste dhe...