Archived Articles

Lideri i LSI Ilir Meta takime me qindra banorë në njësinë 58 dhe 3 në Tiranë. Meta prezanton Planin për Veprim dhe kandidatët për deputetë Meta: Programi i LSI është i vetmi program shkencor realist dhe konkret që zgjidh problemet e punësimit. LSI...

Lideri i LSI Meta takim me të rinjtë në Vaun e Dejës dhe takim me qindra banorë në komunën Hajmel të Shkodrës 0x323030392d30362d3132 FOTO Meta takim me te rinje ne Vau te Dejes.JPG 19:26) ...

Lideri i LSI Meta takim me të rinjtë në Vaun e Dejës dhe takim me qindra banorë në komunën Hajmel të Shkodrës Meta: Shqipëria ka mundësi të mëdha për t’u zhvilluar por nuk do të zhvillohet me përralla si puna e centraleve bërthamore apo...

LSI: Mungesa e cilësisë së debateve publike dhe njëanshmeria e mbulesës mediatike cënojne ashpër cilësinë e zgjedhjeve dhe të drejten e informimit 12 Qershor 2009Ralf Gjoni – ZëdhënësSot në 12 Qershor vetëm 18 ditë para zgjedhjeve parlamentare Lëvizja Socialiste për Integrim shpreh shqetësimin e...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Petrit Vasili së bashku me kandidatët e tjerë për deputetë të LSI në qarkun e Korçës dhurojnë gjak në spitalin e Korçës Vasili: Spitali i Korçës si gjithë spitalet e Shqipërisë janë në një gjendje katastrofike përsa i përket...

Lideri i LSI z.Ilir Meta takime me banorë të njësive bashkiake në Tiranë. Meta prezanton kandidatët e LSI për deputetë dhe Planin për Veprim të saj Meta: Vendi ka nevojë për një lidership të provuar sepse po kalon një situatë krize ekonomike e cila...

Lideri i LSI-së z. Ilir Meta takime elektorale me qindra banorë të Vlorës Meta: “Plani ynë për Veprim” është plani që ndihmon gati 1 milion shqiptarë që të kapërcejnë njëherë e mirë pragun e varfërisë --- Lideri i LSI z.Ilir Meta zhvilloi një takim mjaft entuziast...