Archived Articles

Interviste e Kryetarit te LSI z.Ilir Meta dhene sot per televizionin Top Chanel Meta : Takimet që kam pasur me përfaqësues të mazhorancës aktuale ka qenë thjesht përpjekje për të shkëmbyer disa mendime në mënyrë që ne të arrijmë një zgjedhje të përbashkët që...

" Sekretari I Pergjithshem i LSI Petrit Vasili Kur PD vjedh zgjedhjet ajo e humb pushtetinPas deshtimit te punes se komisionit per reformen zgjedhore cili eshte qendrimi i LSI?LSI-së ka qënë plotesisht koherente pa asnjë lloj lëkundje qoftë  në kuptimin politik ashtu edhe në  kuptimin...

Intervistë e këshilltares ekonomike pranë LSI një ndër negociatoret kryesore të Shqipërisë me BE znj.Adriana Civici dhënë BBC Civici: Marrëveshja e Tregtisë së Lirë me BE sfidat që presin Shqipërinë  Marrëveshja e ndërmjetme do t'i mundësojë Shqipërisë dhe Bashkimit Europian përfitime që rrjedhin nga...

Interviste e Kryetarit te LSI z.Ilir Meta dhene gazetarit Franko Egro ne emisionin “60 minuta” ne TV KOHA Meta: Ne synojmë jo thjesht të krijojmë një rezistencë ndaj  keqqeverisjes së z. Berisha dhe të cënimit të pavarësisë së institucioneve dhe standarteve demokratike por njëkohësisht...

" Intervistë e Kryetarit të LSI-së z.Ilir Meta dhënë për Tv Klan Meta:   Duhet të zhvillojmë zgjedhje të cilat të sjellin një standart të ri të mos kontestohen nga asnjë palë politike dhe të mos cënojnë as procesin e integrimit të Shqipërisë në BE dhe...

Intervise e Kryetarit te LSI-se z.Ilir Meta dhene per rubriken e Balkan Web “Pyetje Politikanit” Intervise e Kryetarit te LSI-se z.Ilir Meta dhene per rubriken e Balkan Web “Pyetje Politikanit”oliver.alushani.alb@iraq.centcom.mil:Kam nje pyetje per Zotin Ilir METAA mendoni Zoti META se LSI mund tju jape...

" Deputeti i Partise Agrare z.Nikollaq Neranxi bashkohet me LSI Deklarata e Kryetarit te LSI z.Ilir Meta Kam kënaqësinë që në këtë konferencë për shtyp të jem bashkë me deputetin dhe anëtarin e komisionit Parlamentar të Ekonomisë z.Nikollaq Neranxi i cili ka vendosur të bashkohet...