Archived Articles

Kryetari i LSI z.Ilir Meta konferencë shtypi për gjendjen e rënduar të zonave malore të vendit Jemi të shqetësuar në lidhje me situatën e rënduar nga reshjet e dëborës dhe nga i ftohti i cili sa vjen e bëhet edhe më i ashpër veçanërisht...

Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta dha sot një konferencë për shtyp Në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim dua të shpreh shqetësimin për zvarritjen e konstituimit të Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore sipas marrëveshjes së arritur nga të gjitha forcat politike parlamentare në tryezën...

" Zv.Kryetari i LSI Prof.Pëllumb Xhufi deklaratë në Kuvendin e Shqipërisë Zv.Kryetari i LSI Prof.Pëllumb Xhufi bëri sot një deklaratë në Kuvendin e Shqipërisë lidhur me lajmin e fundit që dha Berisha për rilançimin e Korridorit 8 duke e quajtur një zhvillim me rëndësi për...

Lëvizja Rinore për Integrim merr pjesë në Kongresin e Internacionales së Rinisë Socialiste (IUSY). Kryetarja e LRI-së Erisa Xixho takon drejtuesit e IUSY dhe të ECOSY Një delegacion i Levizjes Rinore per Integrim i kryesuar nga Kryetarja e LRI-së Erisa Xhixho dhe Sekretari Ndërkombëtar...

Kryetari i LSI z.Ilir Meta vizite ne Mal te Zi. Meta takon Kryeministrin e Malit te Zi Milo Gjukanoviç Sot Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim Zoti Ilir Meta u prit ne nje takim te veçante nga Kryeministri i Malit te Zi Zoti Milo...

" LRI nismë për ndërgjegjësimin dhe informimin e shoqërisë për Kartën e Bolonjës Lëvizja Rinore për Integrim ka shpallur sot nismën për ndërgjegjësimin dhe informimin e shoqërisë kryesisht të studentëve për Kartën e Bolonjës. Paraqitja përpara mediave e një tabloje të detajuar mbi përmbajtjen e...