Archived Articles

Deklarata e Kryetarit te LSI z.Ilir Meta mbajtur sot ne nje konference te perbashket per shtyp me Kryetarin e PDK-se z.Nard Ndoka dhe Sekretarin e Pergjithshem te PBDNJ z.Leonard Solis Meta : Ne përfaqësojmë tre forca të dryshme politike dy janë në qeveri dhe...

" Deklarata e Kryetarit të LSI-së z.Ilir Meta pas takimit me Presidentin e Republikës së Shqipërisë z.Alfred Moisiu Gjatë takimit me presidentin Moisiu diskutuam edhe njëherë me shqetësim të thellë situatën e cila pavarësisht nga  përparimet në drejtim të konvergimit për shumë çështje të...

" Deklarate nga Edmond Haxhinasto Sekretar Nderkombetar i LSI Haxhinasto: Pergjegjesia kryesore per kete ngrirje te procesit i mbetet mazhorances. Eshte detyrimi i saj per te siguruar besimin e opozites per nje proces te lire e te ndershemNe emer te Levizjes Socialiste per Integrim shpreh...