Archived Articles

" Deklaratë për shtyp Lëvizja Socialiste për IntegrimArdit ÇelaSekretar për Marrëdhëniet me Publikun Lëvizja Socialiste për Integrim nuk ka kohë për të humbur më halucinacionet e Edi Ramës i cili meqë nuk është i zoti dhe i aftë të fitojë me votë synon marrjen e pushtetit...

" Kryetari i i LSI-së z. Ilir Meta takohet me misionin e ODIHR-it Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta priti sot në një takim përfaqësuesit e misionit të ODHIR-it që po viziton Shqipërinë. Në takim u fol për disa çështje që kanë...

" Deklarata e Kryetarit të LSI-së z. Ilir Meta Është kënaqësi të komunikoj sërish me ju pas edhe kërkesës së bërë prej disa mediave lidhur me dokumentet që unë bëra publike dje në Parlament të cilat vërtetojnë edhe njëherë tjetër se i gjithë përgjimi kriminal...

Fjala e Kryetrarit të LSI-së z. Ilir Meta në Kuvend “E nderuar zonja Kryetare të nderuar kolegë deputetë. Në radhë të parë dua të theksoj rëndësinë e fillimit të menjëhershëm të reformës zgjedhor duke qenë se zgjedhjet e 8 majit po trokasin dhe duhet...

" Deklarate për Shtyp Deklarate për ShtypBesjan PeshaZv .Sekretar I Pergjithshem I LSIËshtë për të ardhur keq kur shikojmë se si Z. Rama në vend që tju kërkojë ndjesë gjithë shqiptarëve për veprimet e tij të fundit të cilat synojnë të vendosin një standard të...

NJOFTIM Lëvizja Rinore për  Integrim do të zhvillojë nesër në orën 11 :00 mbledhjen e Komitetit Drejtues së Tiranës (KDK) në “Hotel Tirana”|Më këtë takim që do të zhvillohet nesër do të jetë  i pranishëm Kryetari i LSI-së z. Ilir Meta Në fjalën e...

Deklarate për Shtyp Deklarate për  ShtypBesjan PeshaZv. Sekretar I Përgjithshëm I LSIPesha: Është koha për dezinfektim. Pesha: PS e infektuar nga parazitet e mafies.Pesha: Meta do ta fitoje betejën ligjore morale dhe politike.Pesha:  PS partia e spiuneve te ShqipërisëËshtë për të ardhur keq...