Archived Articles

Kryesia e LSI miraton sloganin e fushatës “Koha për Veprim”. LRI miraton sloganin “Rinia në Veprim”. Miratohen disa kandidatura për deputetë në disa qarqe të vendit Kryesia e LSI e mbledhur sot pasdite mori disa vendime të rëndësishme për mbarëvajtjen dhe suksesin e...

Deklaratë e Zv.Kryetarit të LSI z.Pëllumb Xhufi për ngjarjen e rëndë tragjike të vrasjes së dy efektivave të Policisë së Shtetit LSI dëshiron të shprehë tronditjen e thellë të anëtarëve dhe simpatizantëve të saj lidhur me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur mbrëmë rreth orës...

20.03.09 - Lideri i LSI z.Ilir Meta flet për krizën ekonomike dhe rritjen e numrit të personave të papunë si pasojë e kësaj krize pas takimit të zhvilluar me Doris Pak Meta flet edhe për kartat e identitetit duke theksuar se LSI ka kërkuar...