Archived Articles

" Kryetari i LSI z.Ilir Meta priti sot Ambasadorin britanik Xhons Meta: Nuk ka ndodhur asnjëherë që politika të futet në procesin zgjedhor pa një Kod të Ri elektoralSot kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e Mbretërisë...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-se Petrit Vasili analizon gjendjen ku ndodhet sot shërbimi shëndetësor Shëndetësia pacienti ne koma i qeveriseShëndetësia shqiptare lëviz ndërmjet demagogjisë hipokrizisë dhe asaj që bëhet konkretisht. Unë mendoj se kemi të bëjmë thjesht me një demagogji dhe asgjë më shumë...

Kryetari i LSI njëkohësisht Kryetar i Komisionit parlamentar të Integrimit z.Ilir Meta përshëndet vendimin e Komisionit Europian për lehtësimin e vizave me Shqipërinë Dëshiroj të përshëndes edhe në emër të Komisionit të Integrimin Europian vendimin e djeshëm të Komisionit Europian për negocimin e marrëveshjes...

" Kryetari i LSI-së z.Ilir Meta takim me strukturat e LSI në Poliçan. Prezantohet kandidati i LSI për Bashkinë e Poliçanit Meta : Poliçanin do t'ja kthejmë të majtës dhe intelektualëveKryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z.Ilir Meta zhvilloi sot mbasdite një takim entuziast me...

Lideri i LSI z.Ilir Meta takim me banorët e komunës Kotë në zonën e Lumit të Vlorës 15:37 Meta evidenton planin e LSI për të nxjerrë bujqësinë nga krizaMeta: 28 Qershori do të jetë fitorja e LSI pasi është LSI që do të...