Reagim i Kryetarit të LSI-së

Reagim i Kryetarit të LSI-së

” Reagim i Kryetarit të LSI-së z.Ilir Meta per ngjarjen e ndodhur sot në Lazarat Meta: Duhet të marrë fund përsëritja e veprimeve të tilla antikushtetuese nga një grup njerëzish antishtet pasi vetë komuniteti i Lazaratit prej kohësh kërkon vendosjen e ligjit

—————–

Në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) dënojmë me forcë kundërvënien me armë nga individë të inkriminuar në Lazarat ndaj forcave RENEA dhe kërkojmë me insistim identifikimin e autorëve dhe zbatimin e ligjit ndaj tyre.

Duhet të marrin fund njëherë e mirë këto ngjarje të

kronikës së zezë ku njerëz të papërgjegjshëm i kundërvihen shtetit ligjit dhe politikës.

Për këtë traditë antishtet të një grupi të inkriminuar në Lazarat ka përgjegjësi edhe Partia Demokratike e cila dikur në opozitë iu ka dhënë mbrojtje politike individëve të tillë të inkriminuar për qëllime politike.

LSI nuk e ngatërron PD me shtetin ligjin dhe policinë ndaj ne qëndrojmë fort në këtë rast në mbështetje të ligjit dhe policisë së shtetit.

Duhet të marrë fund përsëritja e veprimeve të tilla antikushtetuese nga një grup njerëzish antishtet pasi vetë komuniteti i Lazaratit prej kohësh kërkon vendosjen e ligjit.

0x323030362d31312d3236 AKTIVITETE 15:22)”