News

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një takim me banorët e Peqinit ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Edi Rama dje për vendimin për të marrë punëtorë nga jashtë vendit. Ajo tha se Rama ka urrejtje për qytetarët e tij dhe se do të...

E ftuar në emisionin ‘Tempora’, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbi deklaratat e kryeministrit Edi Rama nga Lezha për çështjen e vaksinës. Ajo i cilësoi deklaratat e kryeministrit si të turpshme. Nëse do të kishte sistem drejtësie do të shkarkohej për shpërdorim detyre...

IlirMeta.13.05.2015

META : Ne jemi këtu për këtë gjë që t'u japim fjalën që deri në 2017-n nuk do të ketë grua dhe vajzë në Vorë që nuk do të ketë vendin e punës nëse do të punojë

Z. Meta: Është një aleancë e fuqishme afatgjatë. Jo thjesht për të fituar zgjedhjet sepse nuk është ky qëllimi ynë, por është një instrument për të zgjidhur problemet që kanë njerëzit

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta mori pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes së Gruas për Integrim (LGI), ku u bë prezantimi i kandidatit për Bashkinë e Vorës, z. Luan Sallaku.

Në këtë takim, Kreu i LSI-së, shoqërohej nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së,z. Luan Rama, Ministri i Bujqësisë, z. Edmond Panariti, zv. Ministrja e Arsimit, znj. Nora Malaj.

PES.11.05.2015

Konferenca e Partise se Evropianeve Socialiste (PES) mblodhi dje ne Sofie, Bullgari perfaqesues te partive social-demokrate te Ballkanit, eurodeputete dhe akademike te rajonit te cilet diskutuan mbi ecurine e proceseve te integrimit evropian te vendeve te rajonit dhe mbi sigurine rajonale me fokus te vecante ne pershkallezimin e ngjarjeve te fundit ne Maqedoni.

Ne kete Konference te PES per Ballkanin nga Shqiperia mori pjese Sekretari Nderkombetar i LSI Ralf Gjoni i cili shprehu vleresimin per mbeshtetjen e vazhdueshme te familjes social demokrate evropiane jo vetem ndaj progresit te Shqiperise por ndaj garantimit te perspektives evropiane per te gjitha vendet e rajonit.