Vasili: Drejtorët e Ramës marrin me dhunë kartat e identitetit të punonjësve, kështu duan të fitojnë delenxhinjtë

Vasili: Drejtorët e Ramës marrin me dhunë kartat e identitetit të punonjësve, kështu duan të fitojnë delenxhinjtë

Nënkryetari ii LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” ka shpërndarë një video nga një emisionin investigativ, ku tregohet sesi punonjësve iu kërkohet të japin kartën e identitetit, me qëllim që të votojnë partinë në pushtet.

Vasili shprehet se delexhinjtë e Edi Ramës duan që të fitojnë në këtë formë.


Postimi i Petrit Vasilit:

Ja si duan te fitojne delenxhinjte e Edi Rames!(VIDEO).

Qeveria e Edi Rames dhe drejtoret e tij u marrin me dhune dhe presion per vendin e punes kartat e identitetit punonjesve te administrates per votimet e 25 prillit.

Cdo veprim i ketyre drejtoreve mbahet shenim dhe burgu vonon, por s’harron per secilin prej tyre!!