Reagim per shtyp i Sekretarit te Pergjithshem te LSI-se

Reagim per shtyp i Sekretarit te Pergjithshem te LSI-se

” Reagim per shtyp i Sekretarit te Pergjithshem te LSI-se

Eshte perdorur serish Dritan Prifti kete rradhe ne nje shfaqje te neveritshme realizuar permes nje montazhi te peshtiresi ku ne rolin e nje çimke te komanduar nga Edi Rama perpelitet ne grahmat e fundit i detyruar ta hedhe vallen sipas vijesjelljes se klaneve kriminale dhe korruptive qe me largimin e tij nga qeveria humben instrumentin per realizimin e interesave te tyre kriminale.
 
Per Levizjen Socialiste per Integrim shfaqje te tilla – pjelle e krimit te organizuar nuk perbejne asnje shqetesim.
 
Perkundrazi lufta pa kompromis e deri ne qelizen e fundit ndaj krimit te organizuar dhe veprimtarise mafioze e korruptive mbetet nje konstante e pandryshueshme nje prioritet gjithnje i pazevendesueshem nga i cili nuk mund te na largojne makinacionet dhe montazhet e nje çimke te skaduar.
 
Ne respekt te shtetit ligjor dhe te institucioneve te zbatimit te ligjit LSI e fton çimken dhe ate qe e perdor e cilindo qe disponon fakte dhe prova t’i drejtohen organit te Prokurorise qe te zbardhet e verteta dhe cilido qe rezulton i implikuar te vihet perpara drejtesise.

0x323031312d30312d3131 Luan Rama.jpg 21:57)”