Kryetari i LSI-së z. Meta uron z. Isa Mustafa për zgjedhjen në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës

Kryetari i LSI-së z. Meta uron z. Isa Mustafa për zgjedhjen në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës

” Kryetari i LSI-së z. Meta uron z. Isa Mustafa për zgjedhjen në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës

Kryetari i LSI-së uron kreun e ri të LDK-së
Meta uron Isa Mustafën
Meta i telefonon Isa Mustafës
Meta: Zgjedhja juaj sukses për demokracinë
 
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z Ilir Meta zhvilloi sot një bisedë telefonike me kryetarin e sapozgjedhur të Lidhjes Demokratike të Kosovës z. Isa Mustafa. Kryetari i LSI-së i shprehu kreut të ri të LDK-së urimet e tij për fitoren në mbledhjen e sotme të Kuvendit Zgjedhor të kësaj partie.
Z. Meta vlerësoi dhe zhvillimin e procesit zgjedhore brenda partisë dhe frymën evropiane që shoqëroi gjithë votimin.
Duke u ndalur në këtë pikë z. Meta u shpreh se zgjedhja e z. Mustafa “është sukses për demokracinë në Kosovë”.
Kreu i LSI-së z. Meta i ka uruar kreut të ri të PDK-së z. Mustafa dhe suksese në sfidat dhe problematikën që përballet sot shteti i Kosovën si dhe në procesin e integrimit në familjen evropiane.

0x323031302d31312d3037 11:43)”