Deklarate nga nenkryetari i LSI z. Petrit Vasili

Deklarate nga nenkryetari i LSI z. Petrit Vasili

” Deklarate nga nenkryetari i LSI z. Petrit Vasili

Deklarate: Petrit Vasili
N/Kryetar I LSI
LSI ka ndjekur me perbuzje shefin e alternativa se cimkave qe foli ne lengaten e tij te radhes perpara mediave. Ky kryecimke sigurisht I vendosur ne nje pozicion me pak se qesharak perdori  kete radhe cimken me te gabuar per te argumentuar dalldisjen e tij mediatike. Kete cimke ky kryetar I cimkave e  akuzoi per jave te tera si te kryekorruptuarin e vendit si simbolin e cdo pune te piset te  ne kete vend si turpin shteteror me te madh dhe  I kerkoi mijra here doreheqjen dhe shkarkimin.
Cimka nga ana e tij me dore ne zemer u perbetua se e kishte pare me syte e tij kete qe merrte 3000 euro kokaine pa fund e kete ja kishte thene vete atij e tere dynjase dhe se edhe ky kryetar ishte edhe ai me I degraduari ne kete vendme I korruptuari dhe autori I puneve me te pista.
Por sot te gjithe degjuan me ne fund qe keto dy cimka I gjati dhe I shkurtri ishin bashke dhe ishin tallur me shqiptaret sa kishin dashur se nuk u kruhej barku hic per korrupsionin dhe parate e shqiptareve por vetem kishin hallin e rrembimit te pushtetit me cimka per te shqyer parate e shqiptareve.
Keto cimka tentuan muaj te tere qe me presion te arrinin  nje marreveshje me shantazh cimkash me kryetarin e LSI z.Meta dhe kur humben te gjithe shpresat vollen te pegeren e fundit ate pergjim te neveritshem dhe te manipuluar te pranuar dhe vete nga cimka autor qe dje u perbuz nga te gjithe shqipatret. 
Kryetari I partise socilaiste si perfaqesues frymezues dhe mbeshtetes I standartit te peshtire te pergjimeve e cimkave eshte sot perfaqesues I antimoralit  qe shqiptaret e kane refuzuar e perbuzur  pa asnje medyshje.
LSI pershendet dhe mbeshtet plotesisht vendimin e z.Meta per heqjen dore nga imuniteti dhe besimin te drejtesia qe ai demostroi dhe I fton edhe cimkat te gjatin dhe te shkurtrin te bejne te njejten gje e te lene perrallat pa ze qe u treguan dje shqipatreve duke u perkthyer gjuhen e tyre amtare ne gjuhe cimkash.
LSI shpreh bindjen e saj te palekundur se drejtesia nuk do te vonoje te thote fjalen e saj dhe per te cmontuar  ligjerisht  shantazhin e  cimkave duke dhene ne kete menyre kontributin e saj per mbrotjen e qyetareve nga krimi I organizuar. 
LSI dhe Ilir Meta nuk do te terhiqen per asnje cast nga lufta e tyre parimore ndaj krimit te organizuar  sepse kjo eshte nje lufte per mbrojtjen e shtetit ligjormbrojtjen e qyetareve nga shantazhet dhe krimi mbrojtjen e te  ardhmes  se vendit dhe sigurise se tij si dhe asgjesimin e tentativave per  marrjen e pushtetit  me pengmarrje cimkash.
Standarti I ri i  kryetarit te partise socialiste eshte tashme nga shnderrimi nga kryetari i kutive ne kryetarin e cimkave.
Sot te gjithe socialistet e ndershem dhe me moral e kane te qarte tashme cila eshte lufta parimore e Ilir Metes  per te miren e vendit dhe papajtueshmerine e  tij me moralin e cimkave qe perfaqeson kryecimka e parties socialiste.

0x323031312d30312d3132 16:00)”