Author: Partia e Lirise

29 tetor 2022   Të dashur delegate dhe delegatë! Mirëseerdhët në Konventën Kombëtare të Partisë së Lirisë. Papa Françesku ka thenë “Liria nuk është e drejta për të bërë çfarë kemi dëshirë, por mundësia për të bërë gjënë e duhur”. Prandaj, sot më shumë se kurrë kemi nevojë të...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një takim me banorët e Peqinit ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Edi Rama dje për vendimin për të marrë punëtorë nga jashtë vendit. Ajo tha se Rama ka urrejtje për qytetarët e tij dhe se do të...

E ftuar në emisionin ‘Tempora’, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbi deklaratat e kryeministrit Edi Rama nga Lezha për çështjen e vaksinës. Ajo i cilësoi deklaratat e kryeministrit si të turpshme. Nëse do të kishte sistem drejtësie do të shkarkohej për shpërdorim detyre...